Říjen 2016

Slavit, nebo neslavit Halloween ?

17. října 2016 v 20:46 | Matt |  Co mě napadlo
Ahoj. V dnešním článku, bych se chtěl věnovat tomu, jestli slavit, nebo neslavit Halloween. Je dost těžké Halloween v našich končinách ignorovat, když se to všude v obchodech hemží výzdobou a proudí k nám desítky převážně amerických filmů. Tento článek, jsem se rozhodl napsat na základě toho, že mám 2 skupiny přátel. 1. Skupina Halloween má ráda a ráda by ho slavila, 2. Skupina ho tak nějak ignoruje, nebo má ráda, ale slavit ho nechtějí . Já bych byl rád, kdyby se u nás Halloween slavil. Ano, Halloween je sice původem germánský svátek (pro ty co nevědí, my ČR, Slovensko a další jsme Slované) ale i u nás bylo něco podobného jako Halloween. Například mí prarodiče o dušičkách chodili na hřbitov a zapalovali svíce za mrtvé, tak proč k tomu nepřidat dýně, sladkosti a převleky. Podle mě je jen otázkou času než se u nás více rozšíří, ale nikdy se to tu nebude slavit takovým způsobem jako v Americe. Řekl bych, že ej to dost škoda, protože čím více svátků, tím více možností se například vidět s celou rodinou, nebo si užít volno. Celkově je strašná škoda že se v česku kromě vánoc moc svátky neslaví. Velikonoce se slaví převážně na vesnicích a jinak nemáme žádné jiné svátky. Ovšem chápu to zase z pohledu starší generace, která o tom nikdy neslyšela a myslí si, že je to zbytečnost. Já bych byl pro to, aby se u nás slavil. Schválně mi napište do komentářů co vy na to!

Podzim

10. října 2016 v 16:44 | Matt |  Básně

Krajina, jako by se ke spánku chystala
a všechno kolem utichá.
Do barev podzimu batví se lesy,
kdepak si léto ? Kde si ?

Jdu lesem cestou klikatou,
na zem desítky listů upadnou.
Padají jako kapky v dešti,
vítr je pomáhá do dálek nésti.

Nebe je šedé, jako myšlenky podzimní
pochmurné, smutné je podzimní počasí.
Zima a mráz mě do tváří štípají,
do zimy zbývá už jen málo dní.

15 faktů o mně

6. října 2016 v 20:00 | Matt |  Co mě napadlo

Ahoj. V dnešním článku se vám více otevřu. Doteď jste na mém blogu mohly vidět pouze články o něčem, ale ne články o mně. Někdo mi psal, že neví o čem můj blog přesně je a to byl vlastně prvotní impuls k tomuto článku. Snad se vám bude líbit a pomůže se vám zorientovat na tomto blogu.

1. Miluju filmy s Hawaiskou tématikou. V mém minulém článku ste se mohly dočíst že Hawai je ejdno z míst kam bych se někdy rád podíval.

2. Jsem gay

3. Rád píšu povídky a krátké příběhy.

4. Miluju bouřku a déšť.

5. Líbí se mi všechny žánry hudby kromě metalu a rocku.

6. Při jízdách v autě se mi dělá zle.

7. Myslím si o sobě že umím kreslit, ale opak je pravdou.

8. Někdy přemýšlím že se půjdu zabít a zjistit tak jestli existuje reinkarnace, nebo něco podobného.

9. Dřív jsem se zabýval magií a těmito věcmi.

10. Rád se koukám na horory, protože se u některých fakt bojím, ale po starchu z hororů přichází pocit štěstí a adrenalinu.

11. Baví mě zpívat si, ale zní to jako umírající mutant.

12. Nenávidím, když se semnou někdo hádá, ale já přesto mám pravdu.

13. Už 3krát jsem letěl letadlem.

14. Jsem velký knižní i filmový fanoušek.

15. Jsem strašný flegmatik a mojí nejoblíbenější činností je ležení a poslouchání písniček.