Listopad 2016

Recenze na film Fantastická zvířata a kde je najít

19. listopadu 2016 v 11:44 | Matthew |  Recenze
Ahoj. Dnes tu pro vás mám recenzi na dlouho očekávaný film Fantastická zvířata a kde je najít. Pro ty co nevědí o co jde, tak je to od J.K. Rowlingové která napsala Harryho Pottera. Není to přímo pokračování, protože se to odehrává dávno před událostmi v Bradavicích, ale je to částečně napojeno na Harryho. Film nám začínal (se začátečními reklamami, které trvaly dlouho jako vždy) v 17:15 a končil v 19:45, takže film docela trval, ale přišlo mi, že to strašně uteklo.

Strašně se mi líbí, že se to odehrává v New Yorku v nějakých tipuju 20-30 letech minulého století. Je to něco jiného, než klasické HP filmy. Jak už název napovídá, tak hlavní tématika tohoto filmu byly fantastická zvířata. Hlavní příběh je o mladém kouzelníkovi, který z Anglie přijede do New Yorku, aby zde nakoupil vzácná zvířata, to ovšem není hlavní důvod, proč přijel. Nechci vám to tu úplně všechno vyžvanit, takže vám hlavní věci nebudu prozrazovat. Film byl dobře zpracovaný a měl krásné efekty. Další věc co musím filmu pochválit jsou vedlejší příběhové linky, které byly dobře zpracované. Co bych možná vitknul je zbytečné okecávání některých věcí. Kdyby se některé věci udělaly kratší, film mohl celkově zapůsobit lépe.

Toto je pouze první film z celé pentalogie (to znamená, že bude filmová série, která bude mít celkově 5 filmů) takže další filmy můžou klidně působit jinak. Hlavní hrdinové byly dobře propracované a měly svojí minulost, což se mi opravdu líbilo. Vypadalo to jako kdyby postavy byly už před filmem a skutečně žily. Pokud máte rádi svět HP tak na film rozhodně jděte, ale pokud nejste takovými fanoušky tak bych to asi nedoporučil. Na druhou stranu je to dobré pro začátek se světem HP. Vysvětlí se tam základní kouzelnické termíny a uvede vás to do světa HP takže pokud ste ještě nikdy nečetly ani neviděly žádný film s HP tématikou (ano, i takový lidé se najdou) tak je dobré kde začít. Celkově film hodnotím kladně a nemůžu ho nijak shodit, takže směle běžte do kina!


Tipy na vánoční dárky

7. listopadu 2016 v 17:06 | Matthew |  Co mě napadlo
Ahoj. Jelikož už je listopad a Vánoce už jsou, jak se říká "za dveřmi", tak jsem se rozhodl napsat článek o tipech na vánoční dárky. Každý z nás se už určitě někdy dostal do situace, kdy jste nevěděli co koupit svému bližnímu. Pro každou osobu tu budu mít 2 tipy na dárky. Jeden tip bude levnější, druhý dražší. Snad se vám bude článek líbit a třeba využijete jeden z mých tipů :)

PRO MAMKU: Jako první tip pro mamku tu mám jako levnější dárek rámeček s fotkou. Tohle potěší opravdu hodně, pokud jste například 2 sourozenci a nějak krásně se vyfotíte a fotku vložíte do nějakého pěkného rámečku, určitě tím nic nezkazíte a maminka bude ráda, že vás má někde zvěčněné.Druhý tip na dárek je parfém. Každá žena o sebe ráda pečuje a ještě navíc, pokud je to nějaká značková věc. Pokud víte jaký parfém se vaší mamince líbí, určitě jí ho kupte. Ta moje má ráda od Versaceho Bright Crystal. Je to poměrně nákladný dárek, protože 30 ml stojí 700 korun, ale vánoce jsou jednou ročně, tak proč jí neukázat jak moc si jí vážíte dražším dárkem.

PRO TAŤKU: Pro táty bylo opravdu těžké něco vymýšlet, ale nakonec jsem na pár věcí přišel. Jako první mě napadl nějaký švýcarský nůž. Tady je opravdu těžké poradit, protože například mému tátovi je 55 let, takže je ještě ze staré školy. Místo švýcarského nože, bych třeba koupil láhev nějaké dobré whiskey, nebo jiného alkoholu. Opravdu záleží na tom, co váš táta preferuje. Jako dražší dárek a dárek co neurazí, jsou hodinky a značková košile. Hodinky jsou opravdu drahá záležitost ,ale pokud například jste 2 sourozenci a už vyděláváte, tak to není takový problém. Hodinky můžete nahradit třeba značkovější košilí.

PRO SESTRU: Teď na řadu přicházejí sourozenci. Pro sestru se toho dá vybrat opravdu mnoho, takže zde není moc problém. Jako první dárek bych zvolil nějakou dobrou knihu. Nemusí to být nějaká 3. dílná epopej. Například kniha Divoký květ od Drew Barrymore vypadá jako dobrá kniha. Z dražších dárků je na výběr opravdu mnoho. Asi nejlepší bude nějaká kvalitní kosmetika. Nejlépe nějaká tipu nyx, benefit a další. Rozhodně tím nic nepokazíš a navíc ukážeš jak dobře ji znáš.

PRO BRATRA: Jako dárek pro bratra mě napadl kryt na telefon. Ano není to nic moc, ale tady opravdu záleží na tom, co konkrétně má váš bratr rád, ale jako univerzální dárek to není špatný. A teď k dražšímu dárku. Zde jsem měl jasno už od začátku a to spodní prádlo od Calvina Kleina. Opět, je to dárek kterým nijak neurazíte ani nepobouříte, takže dobrá volba.

To už by bylo pro tento článek všechno.Třeba nějaký z mých tipů využijete a pomůže vám, ale znova zdůrazňuji, je to opravdu individuální. Toto jsou jen hrubé nástřely a inspirace :)